ALE - the Organization for the Senior Citizen in Kiryat Ono        
עברית  |  English  |  
 

 
 
על"ה ק. אונו לרומניה
 
הרי הקרפטים
 
10-16/10/2017  

טיול לרומניה הוא חוויה מיוחדת של טיול עשיר בנופים, פולקלור והיסטוריה. במהלך הטיול לרומניה נוכל להנות מהנופים היפים של הרי הקרפטים והיערות המכסים אותם, מכפרים ציוריים, ערבי פולקלור ומקומות בהם נראה כאילו הזמן עצר מלכת. אל מול המסורת נוכל גם להתרשם מהקידמה של עיר הבירה בוקרשט העשירה במבנים ופארקים נאים.
 
 
   מכרות המלח המפורסמים 
הרי הקרפטים
סיגישווארה – אתר מורשת של אונסקו
הרמן - כפר האבירים
ארמון פלש למרגלות הקרפטים
מנזר זמפירה
ערב פולקלור
ערב מוזיקלי בבית המלון

ללא ימים חופשיים
 
 


 
 
מסלול הטיול
 
יום 1: ת"א – עמק פראחובה - תצפית 3 הארזים - סינייה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה ישירה לבוקרשט, עיר הבירה של רומניה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, ניסע לכיוון העיירה סינייה (Sinaia) שבהרי הקרפטים. בדרכנו לשם נעבור דרך עמק פראחובה (Prahova) המרשים, נעצור לתצפית שלושת הארזים ממנה נצפה אל רכסי הקרפטים והרי בוצ'ץ' (Bucegi). לאחר מכן נמשיך בנסיעה לסינייה פנינת הקרפטים. עם ההגעה לעיירה נצא לסיור בגן הפסלים היפה שנבנה ע"י המלך קרול ונצפה על בניין הקזינו העתיק ונשמע את סיפורו. נמשיך את סיורנו בעיירה היפה ולאחר מכן נגיע למלוננו שבאזור.
 
יום 2: טירת דרקולה – פויאנה בראשוב - מופע מוזיקלי
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבראן (Bran), נבקר בטירתו של הרוזן דרקולה המשמשת כמוזיאון ונאזין לסיפורי ערפדים מרתקים. לאחר הביקור בטירה נאפשר מעט זמן חופשי לקניות בשוק המקומי המציע מזכרות שונות. משם ניסע לפויאנה בראשוב (Poiana Brasov) בכביש החוצה יערות ופניני טבע מדהימות עד הגעתנו לאתר הסקי. פויאנה בראשוב היא אתר התיירות היפה ברומניה הממוקם בגובה של 1000 מטר מעל פני הים. לאחר מכן נמשיך לעיר בראשוב (Brasov) ונראה את בית הכנסת הגדול שבנוי בסגנון מאורי ועד היום הוא השני בגודלו ברומניה. כמו כן, נראה את "הכנסייה השחורה" המפורסמת שקירותיה המפויחים עדיין עומדים על תילם. נטייל דרך שער העיר העתיקה אל הכיכר המרכזית ודרך המדרחוב הנאה שבו ינתן זמן חופשי לקפה וקניות. בתום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב. לאחריה נהנה מערב מוזיקלי במלון
 
יום 3: סיגישוארה 
 
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיגישוארה (Sighisoara) - עיר מימיי הביניים שהשתמרה בצורה מופלאה. העיר בנויה רחובות צפופים וסמטאות צרות המוקפים בחומת אבן. נבקר במגדל השעון עם הדמויות המסתובבות. נמשיך לבית שבו נולד דרקולה ושכיום משמש כמסעדה מקומית. נסייר בכיכר המרכזית של העיר, בה יינתן זמן חופשי. בתום הסיור נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.
 
יום 4: הכפר הרמן - אגם אנה וערב פולקלור
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בכפר הציורי הרמן (Harman) שהוקם על ידי הסאשים - אבירים שהגיעו מגרמניה. בלב הכפר שוכנת כנסייה מבוצרת בה נבקר ונראה גם את הבתים היפים שבנויים על הצלע הפנימית של חומת הכנסייה. לאחר מכן ניסע לעבר אגם "אנה הקדושה" (Sfanta Ana) הנמצא בתוך לוע הר געש כבוי. נסייר על שפת האגם ונשמע את סיפורה של "אנה הקדושה". בתום הסיור ניסע למלוננו שם נהנה מארוחת ערב ולאחריה מופע פולקלור ססגוני.
 
יום 5: סינייה פנינת הקרפטים
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בארמון "פלש" (Peles) שנבנה ע"י המלך קארול. הארמון נחשב לאחד הארמונות היפים באירופה גם בגלל מיקומו למרגלות הרי הקרפטים. בארמון גני נוי מדהימים שבהם מפוזרים פסלים רבים של בני משפחת המלוכה. בחלקו השני של היום נצא לסיור בקניון דמבוביצ'וארה (Dâmbovicioara) מעבר הרים וקניון יפהפה המשמש כשמורת טבע. נסייר רגלית בשמורה ואחר נמשיך לכפר מואצ'ו (Moeciu) ובו ניסע בעגלות רתומות לסוסים למסעדה מקומית ונקנח בארוחה רומנית טיפוסית.
יום 6: מכרות המלח - מנזר זמפירה 
 
נצא לעיירה סלאניק שבמחוז פראחובה (Slanic Prahova), בה נבקר במכרות המלח המפורסמים של רומניה, הנחשבים למכרות המלח הגדולים באירופה. נרד 220 מטר מתחת לפני האדמה, נסייר בחדרי המכרה ונתרשם מגודלו העצום ומתוכנו הייחודי. בחלקו השני של היום נבקר במנזר זמפירה (Zamfira), שמנוהל על ידי נזירות, שם נראה את ציורי הקיר היפים המעטרים את קירות המנזר. 
 
יום 7: בוקרשט – ת"א
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לבוקרשט, עיר הבירה של רומניה והעיר הגדולה ביותר במדינה. נראה את שער הניצחון שהוא העתק של שער הניצחון הנמצא בפריז, נמשיך אל כיכר המהפכה הנמצאת אל מול הארמון המלכותי, נטייל באתר ונמשיך לסיור רגלי באחד מהפארקים  היפים  של בוקרשט. נבקר  בארמון צ'אושסקו. נותיר זמן לקניות (בהתאם לשעת הטיסה) באחד ממרכזי הקניות הגדולים של העיר ולאחר מכן נאכל ארוחת ערב לסיומו של הטיול ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה.
 
הערות:
 
תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.
מסלול הטיול מבוסס על לינה בבית מלון בלב הרי הקרפטים ויציאה לטיולי יום בסביבה ("טיול כוכב").
 
מחיר:
 
999$ לאדם בחדר זוגי. 
תוספת ליחיד בחדר 145$.
 
 
המחיר כולל:
טיסות  אל על הלוך ושוב תל אביב – בוקרשט - תל אביב
אוטובוס תיירים נוח וממוזג
לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס" 
כלכלה: חצי פנסיון: סך הכל 6 ארוחות בוקר + 6 ארוחות ערב
כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג
ביקור בארמון פלש
ביקור בטירת דרקולה
כניסה וביקור בארמון העם בבוקרשט
סיור כיכרות + ארוחת צהרים במוא'צו
ארוחת ערב נוספת ביום האחרון לפני הטיסה
הטיול משלב קטעי הליכה וקטעי נסיעה
 
המחיר אינו כולל:
ביטוחים
הוצאות אישיות
סבלות
 
 
 
בברכה מקרב לב
גיורא דלית מח' קבוצות אשת טורס
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים